Margot Robbie bu defa da Monpoly oyunu için kolları sıvadı

Geçtiğimiz yaz başrolde yer aldığı Barbie filmiyle öne çıkan güzel oyuncu Margot Robbie, yeniden oyun dünyasında girmeye hazırlanıyor. Bu defa yapımcı tarafını öne çıkarmayı planlayan Robbie, emlaktan ilham alan masa oyunu Monopoly’nin uzun metrajlı filminin yapımcılığını üstleniyor. 

1935’ten bu yana yaklaşık yarım milyar kopya satan ve dünya çapında 100’den fazla ülkede mevcut olan Monopoly, Robbie ile beraber ekranlara da yansıyacak.

Robbie’nin, Monopoly’nin iki boyutlu dünyasından bir hikayeyi nasıl ekrana yansıtacağı henüz belli değil.

Duyuru, Las Vegas’taki 2024 CinemaCon’da Lionsgate Motion Picture Group’tan Adam Fogelson’dan geldi. Fogelson, katılımcılara Robbie ve şirketinin, dünyanın en popüler masa oyunlarından biri için çalışmalara başladığını aktardı:

“Bu sevilen ve ikonik marka için LuckyChap’ten daha iyi bir yapım ekibi hayal edemiyorum. Onlar projelerini büyük bir düşünce ve özenle seçen, Monopoly’e net bir bakış açısıyla katılan olağanüstü üreticiler. Bir sonraki gişe rekorları kıracağına inandığımız proje üzerinde tüm LuckyChap ekibiyle birlikte çalışmaktan büyük heyecan duyuyoruz.”

Fogelson, herhangi bir ayrıntı paylaşmadan LuckyChap’in yakında çıkacak olan Monopoly filmi hakkında net bir bakış açısına sahip olduğunu ima etti. 

Önceki projeleri arasında “I, Tonya” ve “Promising Young Woman” yer alan LuckyChap, “Barbie”nin gişe rekorları kıran başarısının ardından yoğun talep görmeye başladı. 

LuckyChap, “Tüm en iyi fikri mülkiyet hakları gibi, bu oyun da nesiller boyunca dünya çapında yankı uyandırdı ve biz bu oyunu Lionsgate ve Hasbro’daki harika ekiplerle birlikte hayata geçirmekten büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

Hasbro Entertainment’ın Film Başkanı Zev Foreman şunları söyledi: “Dünyanın en ikonik oyunlarından biri olan Monopoly, hikaye anlatma fırsatları için inanılmaz bir platform sağlıyor. Popüler kültürün bu tarihi eserini beyazperdeye taşımak için LuckyChap ve Lionsgate’in benzersiz vizyonunun yanımızda olmasından büyük heyecan duyuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir